Od prošitého prstu k vrcholné návrhářské tvorbě

Začalo to prošitým prstem, i když…možná ještě o pár let dřív. Už když mně byly čtyři roky, schovávali přede mnou nůžky. Důvod byl prostý – rozstříhala jsem svůj vlastní rodný list! Dodnes mám schované vystřižené razítko… A tak šel čas a mě nepřestávalo lákat vše, co bylo spojeno se šitím. Není divu, že jsem v jednom nestřeženém okamžiku využila příležitosti a zasedla k šicímu stroji.  Byl to mžik a jehla projela prstem. Maminka s babičkou tenkrát pochopily, že mě měly raději do tajů šití zasvětit, než mě před nimi chránit. Tak jsem se dostala k šití a od něj posléze k návrhářské tvorbě.

 

Jak tvořil návrhář před rokem 1989

Oděvní tvorba je odrazem života a jeho mantinely ohraničují i tuto tvorbu. Na druhou stranu jakýkoliv nedostatek, omezení a touha po něčem lepším podněcuje vynalézavost. Před rokem 89 bylo všechno takové jednoduché – bez velkých možností, ale trh byl lačný po zboží a skýtal velké možnosti. Dnes se usmívám při vzpomínce, co jsme ušili manšestrových kalhot, šusťákových souprav, prošívaných bund, mikin s nažehlenými obrázky Šmoulů…materiálům vévodil krimplen, tesil a diolen.

Dámská móda

Pánská móda

Svatební servis

Partneři

Služby

Klíčová slova:

Krejčovství, svatební šaty, společenské šaty, kostýmy, modeling, vizážisté, reklamní kostýmy, oblečení pro managery, poradenství ve stylingu

Adresa & Kontakt

Naše adresa

Heřmanice 69, 509 01 NOVÁ PAKA, okr Jičín

Komentáře 0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny